7. Międzynarodowy Turniej w Akrobatyce Sportowej o Puchar „Warsa i Sawy”

W dniach 29-30 października br. odbędzie się w Warszawie tradycyjny, już 7. Puchar „Warsa i Sawy”. Międzynarodowy turniej w akrobatyce sportowej będzie w tym roku małym Pucharem Narodów. Startują ekipy z Belgii, Białorusi, Bułgarii, Rosji, Ukrainy, Węgier, Polski i Warszawy. W zawodach weźmie udział 170 zawodników. Rywalizacja będzie przebiegała w czterech kategoriach wiekowych.
Przez dwa dni, w ursynowskiej „Arenie” na ulicy Pileckiego 122 będzie można obejrzeć akrobatykę na dobrym, sportowym poziomie. W sobotę rywalizacja w eliminacjach, w niedzielę finał w godzinach 10.00- 13.00. Otwarcie zawodów w sobotę o godzinie 15.00
Zawodom patronuje Burmistrz Ursynowa, Robert Kempa a głównym współfinansującym jest Urząd Miasta St. Warszawy. Partnerami organizatorów czyli Warszawsko-Mazowieckiego Związku Sportów Gimnastycznych i Ursynowskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego są między innymi Urzędy Dzielnicowe Ursynowa, Mokotowa i Ursusa, Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji, grupa warszawskich firm.
Patronat medialny sprawuje TVP Warszawa, Radio dla Ciebie, przyjazne akrobatyce tygodniki warszawskie „Południe” i „Passa” i portale internetowe: Sportowa.pl, Halo Ursynów, Nasze Pejzaże.
Warszawiacy zaprzyjaźnili się z akrobatyką sportową, doceniając je walory widowiskowe i emocjonalne i od kilku lat licznie odwiedzają nasze zawody. W tym roku, po raz pierwszy zawody będą trwać dwa dni .Rywalizacja będzie się toczyła w pięciu, akrobatycznych konkurencjach, tj. dwójkach kobiet, dwójkach mężczyzn, dwójkach mieszanych, trójkach kobiet i czwórkach mężczyzn równocześnie w czterech kategoriach wiekowych tj. w kategorii mistrzowskiej, inaczej seniorskiej, w kategorii juniorów i juniorów młodszych oraz w kategorii młodzieżowej. Taki porządek startowy jest specyfiką akrobatyki sportowej i jest stosowany na wszystkich zawodach rangi mistrzowskiej w tej dyscyplinie sportu.
Podajemy skrótowy program zawodów.


Sobota, 29.10
9.30 – 10.30, pierwszy trening akrobatyczny dla dzieci, których przyprowadzą rodzice.
11.00 – 13.30 eliminacje
15.00 otwarcie zawodów,
15.15 pokaz gimnastyki artystycznej
15.50 -18.00 eliminacje w kategorii mistrzowskiej
Niedziela 30.10.
10.00 – 13.00 finały
Zapraszamy do ursynowskiej „Areny”, na ulicę Pileckiego 122, w ostatni weekend października. 

plakat-ws-2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Page generated in 0,130 seconds. Stats plugin by www.blog.ca